Založ si blog

Média, EÚ a Voľby 2016

Výsledky ktoré ľudia zvolili v Sobotu 5.3. spôsobili doslova zemetrasenie v politickej scéne. SMER a v prípade jeho neúspechu  SAS majú možnosť vytvoriť vládu, hoci už teraz je jasné že bude pozostávať z veľkeho počtu strán. Situácia je zkomplikovaná aj tým, že negatívny postoj časti Slovenska bol tak silný že to vyústilo do toho že sa v parlamente objavila so silnou podporou aj radikálna strana.

 

Veľa ľudí podporuje pravicu vo vyhláseniach že zodpovednosť za to že sa takáto strana dostala do parlamentu nesie Fico. Dalo by sa však aj oponovať, Kotleba propaguje názory proti EU, proti utečencom, proti rómom. Toto su tri základné problémy ktoré dnes trápia ľudí. Všetci vidíme to divadlo ktoré spustila nemecká kancelárka pani Merkelová a urobila z EU spoločenstvo, ktoré je často už len na smiech. Ľudia su pochopiteľne nahnevaní ked vidia že EU namiesto ráznych a prísnych krokov naďalej dlhodobo míňa obrovské peniaze na lenivých grékov s ktorými môže súcitiť len málokto. EU sa pustilo do úplne zbytočných sankcií proti Rusku ktoré nie su absolútne žiadnym riešením, ktore ju len dalej oslabili a jediný kto sa z tohto smeje je USA. Merkelová dlhodobo nechápe teroristickú a bezpečnostnú hrozbu a ekonomické úmysly imigrantov ktorí kým sa dostanu do nemecka prejdu 5-6 krajín kde žiadna vojna nie je ale nezastavia sa. Turecko vycítilo hlúposť EU a ťahá z nás čoraz viac peňazí za sľuby o zastavení imigrantov pričom žiadne reálne výsledky ešte nie sú viditeľné. Vedenie EU často používa vyhrážanie sa eurofondami ako spôsob presadzovania nemeckých názorov a úplne rozplýva demokraciu v EU. V Maďarsku je neskutočné množstvo imigrantov a ľudia sa pochopiteľne boja toho, čo bude ak by to prišlo na Slovensko a snažia sa to riešiť kým nie je neskoro. A nebudeme si klamať, problémy s rómami zlostia veľa ľudí a nikto nie je rád ak vidí že jeho dane idú často na podporu lenivých a nepracujúch rómov. Preto je podľa mňa úplne logické že ak ľudia nevidia riešenie týchto problémov, siahnú po radikálnom riešení, najmä keď nálada pre posledné udalosti môže byť tak proti-európska ako nikdy predtým.

 

Ďalším dôvodom prečo sa toto deje sú média. Ľudia si často neuvedomujú že jediným a hlavným cieľom novín je vysoká čitateľnosť a nečítajú ich s odstupom. Každé noviny a média sa snažia vytvoriť senzáciu, niečo o čom by sa dalo písať a vytvoriť témy ktoré ľudi budu zaujímať. Stačí najmenší náznak a média urobia z dymiaceho ohniska obrovský plameň. Pretože im to vyhovuje. Média podporujú tvorbu konšpiračných teórií a chytia sa aj najmenšieho náznaku, druhú polovicu príbehu si domyslia a podkladajú to ľuďom ako fakt. A ľudia to čitajú… nie raz.. ale každý deň, v novinách, na internete, vidia to v televízii. A aj toto dokáže vysvetliť aj napríklad nenávisť a obrovskú nevôľu s ktorou sa ľudia dívajú napríklad aj na stranu SMER-u. Slovensko ako národ ma zlozvyk nadávať a kritizovať, je to jedna z radostí mnohých ľudí. A je pochopiteľné, že ak je jedna strana pri vláde viacero volebných období a ľudia už roky čítajú z médií všelijaké teórie, senzácie, sledujú snahy pravice ktorej jediná úloha je nadávať a pochopiteľne snažiť sa ľudí presvedčiť že za ich vlády to bude lepšie, vyťahovanie špiny a robenie z minimálnych problémov extrémne kauzy, začne sa diať to čo je tu teraz. Učitelia, zdravotné sestry, lekári… Matovič vyvoláva nenávisť a všetkým sľubuje platy ako v Rakúsku. Zhadzuje vládu, vyberá príklady z uplne inač vyspelých ekonomík a porovnáva. Ľudia zabudajú že je rozdiel medzi ekonomikou Slovenska a Nemecka a podporujú tieto senzácie a nereálne prísľuby a tlačia na navyšovanie… až kym si neuvedomíme že niekde tie peniaze sa musia najprv ubrať. Ľudia ignorujú fakty že ekonomike sa celkom darí a až tak hrozné to teda nie je a uveria že aj oni môžu mať švajčiarske platy a podmienky, že naša ekonomika nie je iná ako tích krajín. Ľudia zabúdajú že je oveľa ľahšie vyvolať nenávisť. Netvrdím že nikdy nedobehneme najvyspelejšie krajiny sveta… ale určite nie hneď ale v dlhodobej budúcnosti pri stálom progrese ekonomiky a určite nie preto že Matovič a pravica chcú ísť k vláde. Pravica a média vyvolali takú nenávisť, taký vzdor a nevôľu že celé slovensko je rozhadané a rozdelené na 2 tábory pre politiku a všade sa kvoli nej šíri osočovanie a nenávisť. Ľudia si neuvedomujú že jediní, ktorím tento stav vyhovuje a ktorí ho podporujú a rozduchavajú sú ľudia ako Matovič a Procházka. Dokonca to zašlo až do takej miery že ľudia viac veria spojeniu celkovo asi 9 strán ktoré sa pravdepodobne do mesiaca rozpadnú ako koalícii 3-4 strán. Samozrejme, aj strany ako SNS a SMER robili chyby ale vo vzájomnej koalícii, ideálne s 2 pravicovými stranami tak aby sa koaličné strany kontrolovali predstavujú oveľa väčšiu stabilitu

Mních spoločenstva otca Seviriana, ktorého dievčina zachránila od hriechu

30.01.2017

Mních spoločenstva otca Seviriana, ktorého dievčina zachránila od hriechu Keď som bol vo veľkej Antiochii, jeden z kňazov tejto Cirkvi mi rozpovedal nasledujúci príbeh, ktorý počul od patriarchu viac »

Graf, ekonomika

NBS vidí budúcoročný rast na úrovni 4,5 %

25.09.2018 14:21

Národná banka Slovenska znížila odhad rastu hrubého domáceho produktu Slovenska na budúci rok.

Spravodlivosť, súd, súdnictvo, kladivko

Pojednávanie s Ladislavom Bašternákom sa začne 7. novembra

25.09.2018 14:00

Podnikateľ Ladislav Bašternák od minulého roka čelí obvineniu z neodvedenia daní a poistného.

zeman

Akí nacionalisti sa presadia? Bannon hovoril so Zemanom

25.09.2018 14:00

Český prezident Miloš Zeman prijal exšéfa prezidentskej kampane Donalda Trumpa radikálneho pravičiara Stevea Bannona. Komentátor Jiří Pehe vysvetľuje prečo.

pellegrini, vojenské spravodajstvo

Pellegrini navštívil Vojenské spravodajstvo, rokoval aj o prioritách služby

25.09.2018 13:50

Predseda vlády ocenil vysokú profesionalitu práce príslušníkov Vojenského spravodajstva.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 2515x
Priemerná čítanosť článkov: 1258x

Autor blogu

Kategórie